kadın olmak


GÜNÜMÜZDE KADIN NASIL OLMALI?


 

            Günümüzde kadın nasıl olmalı sorusuna verilecek cevap oldukça geniş çerçeveli bir bakış açısını gerektiriyor. Ana başlıklarda bunlardan bahsetmek gerekirse :

1. Kadın görünümüyle oldukça alımlı olmalıdır.

2. Etrafına kendi öz güveniyle her an ben buradayım demelidir.

3. İş yerinde ki tavırları hem ciddi hem de etrafındakilere samimi bir hava vermelidir.

4.  Ev hanımıysa arkadaşları arasında arasında kendini kabul ettirecek kadar hem güzelliğine hem de becerilerine hakim bir havası olmalıdır.

            Aslına bakarsak bu başlıkların sonu gelmeyecek kadar

çoğaltabiliriz.Nedeni de herkesçe malumdur ki kadın çok yönlü güzel bir varlıktır. Bunun yanında kendisine bakmayı biliyorsa ve bunu da sergilemekte ustaysa her erkeğin hayalini süsleyecek kadar idol bir kadın da olabilir. Gerçekte olan da budur. Yani her kadın etrafınca en alımlı en gözde olan olarak gösterilmeyi dikkat çekmeyi ister.

            Kendini bu yönden şanssız hisseden kadınlarımıza katılmıyorum. Her kadının mutlaka çok güzel olan diğerlerine göre farklı kılınabilecek mutlaka bir özelliği vardır. Yeter ki kişi bu yönünü ortaya çıkarmayı bilsin ve bununla gerekirse etrafındakilere de baskın yönünü kabul ettirmenin yollarını
iyi seçsin.

            Bunu söylerken abartıya kaçıp itici bir tip haline gelmemeli tam tersini yaparak da silik bir karakter haline dönüşmemelidir. İlk olarak fiziki görünüm de stilden ziyade tarzdan bahsetmek gerekirse birkaç ip ucu verelim. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi kadın kendinde en güzel yönünü keşfetmiş olmalıdır. Bunu tespit etmek etrafındaki insanların fikirleriyle tespit etmek oldukça kolaydır aslında... örneğin gözleri anlamlı bakan bir kadının göz makyajına önem vermesi demek tüm makyajının göz çevresinde toplanması demek değildir. Aksine gözlerine fazlasıyla makyaj yapmak gözleri değil makyajı ön plana çıkarır ki bu onu çekici kılmaz aksine itici bile kılabilir.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !